Home Humor A e besoni sa e bukur ishte aktorja me e pelqyer shqiptare...

A e besoni sa e bukur ishte aktorja me e pelqyer shqiptare tani ne moshe te vjeter.

204
0

Një personazh shumë i dashur për publikun shqiptarë, kudo në botë.

Me rolet e saj në projekte të shumta Leze Qena ka arritur ta fitoj simpatinë e dashurinë e njërëzve

Qysh ne kohet e vjetra e deri me sot ende vazhdon te aktroj ne serialin Qka Ka Shpija qe ende mbetet nje aktore shum e pelqyer.

E me punën e palodhshme që e bëri ndër vite, arriti të bëhet ndër emrat më të respektuar të skenës së aktrimit.

Me një karrierë të gjatë në fushën e artit ajo kontriboi shumë në këtë lëmi, e që mbetet emër i pazëvendësueshëm.

Pavarësisht moshës që ka, ajo mbahet mjaftë mirë dhe duket shumë në formë.

Por ju qe nuk e keni pare asnjeher ,keshtu dukej Lezja ne moshen me te re.

Edhe tani ajo po vazhdon ta bëjë publikun të qeshë, duke realizuar një rol të këndshëm tek seriali vendor ‘Çka ka shpija’, me autor Naser Rafunën.

Gjithashtu rikujtojm se ishte aktore me nje rrol edhe ne serialin shum te moqem por shum i pelqyer “Familja Moderne” ku edhe u be shum e njohur per publikun shqiptar

Por sigursht që të gjithë jemi kurreshtarë të dijmë për rininë e Leze Qenës, sidomos për pamjen e saj, se si dukej atë kohë.

“Kosovarja” iu sjellë disa fotografi të saj, kur ishte e re, e në të cilat dukej një bukuroshe e vërtetë.

Një femër e lezetshme dhe shumë e ëmbël, kjo është aktorja jonë e dashur Lezja.

Leze qena gjithmon do te mbetet nje aktore shum e pelqyer per gjith shqiptaret mbar botes.

Pamvarsisht moshes Leze Qena Vazhdon te jet nje Zoj e vertet, kete mund ta vertetoni ne disa foto te me poshtme.