Home Authors Posts by lajthia

lajthia

387 POSTS 0 COMMENTS

Ky është 19 vjeçari që ia morren jetën sot me thikë...

Një 19 vjeçar ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra nga the rja me thikë. Sipas policisë, viktima ka pësuar lëndime në një...

Në bjeshkë, fermeri kosovar kujdeset për 430 dhi, 140 dele dhe...

Fshati Vërbicë e Zhegocit, komuna Gjilan e cila gjendet në një lartësi mbidetare prej rreth 1100 metra, përcjell Republika Online. Hasim Halili, banor i këtij...

80-vjeçarja e ndan mendjen të martohet me 35-vjeçarin: Ai s’më do...

Një pensioniste britanike 80-vjeçare ka në plan të martohet me të dashurin e saj egjiptian, edhe pse ai është vetëm 35 vjeç. Britanikja është...

E moshuara nga Drenasi qe i ndihmon grat te mbesin shtatzënë

87 vjeçarja, Halime Karaqica nga fshati Gllanasell i komunës së Drenasit ka ndihmuar qindra femra shqiptare që kanë pasur probleme me shtatzëninë. Përmes terapive që...

I riu nga Drenasi lëshon vendin: Lamtumirë Kosovë, politikanët të bëhen...

Një i ri nga Drenasi ka vendosur që të largohet nga Kosova. I riu, Labinot Gashi nga Drenasi ka postuar një shkrim në llogarinë e...

‘Më fal’ i thotë babai djalit që po e përcillte për...

Ikja e të rinjve nga Kosova është shpeshtuar gjatë ditëve të fundit. Krejt kjo si pasojë e perspektivës ekonomike në vend. Besar Kabashi, nga Korisha...

Ahmeti: Marrëveshja LVV-LDK nuk do të arrihet

Njohësi i çështjeve politike në vend Arben Ahmeti në një prononcim për “Gazeta Blic” ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend. Ahmeti thotë se...

Isa Mustafa vendos per oferten e Vetevendosjes

Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk kanë arritur ende që të vendosin se a do të shkojnë në koalicion së bashku, pavarësisht disa takimeve...

Vjosa Osmani flet mir per Vetvendosjen

Nënkryetarja e LDK’së dhe kandidatja për kryeministre, Vjosa Osmani, ka mbrojtur Lëvizjën Vetëvendosje, vetëm pak çaste pasi nënkryetari tjetër, Agim Veliu, akuzoi VV’në se...

Kaq paguhen puntoret ne Gjermani

Në Gjermani rrogat janë të larta, kështu mendojnë shumë migrantë, që duan të vijnë e jetojnë në këtë vend. Por sa paguhen vërtet punonjësit...
273,971FansLike
371SubscribersSubscribe
- Advertisement -

EDITOR PICKS