Saturday, December 7, 2019
Home Authors Posts by lajthia

lajthia

354 POSTS 0 COMMENTS

Mustafa Nano: Kosovarët kanë gjak serbi, nuk na duan të mirën

Analisti i njohur, Mustafa Nano, tregon të vërtetën e pjesëmarrjes së tij në një konferencë të organizuar nga agjencitë shtetërore të lajmeve në Beograd. Sipas...

Kosova bëhet horë, Prap bie shumë posht ne testin PISA

Arsimi kosovar e ka marrë edhe një goditje mëngjesin e sotëm, pasi po rënditet në fund të botës në testin PISA, që mat aftësinë...

Djaloshi jetimi tregon për tërmetin: S’kam frikë se do vdes, por...

Të shumtë janë ata që kanë pësuar dëmtime nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, por askush nuk ka folur deri tani për fëmijët jetimë....

Bebe Rexha do i bëj shtëpinë, i moshuari që s’i mbetur...

Bebe Rexha është një ndër këngëtaret me të njohura shqiptare në botë. Ajo premtoi se do u vinte në ndihmë të prekurve nga tërmeti...

“Do më bësh dhe mua një foto se s’kam më asnjë...

Gazetari Enrik Mehmeti, i cili ka ndjekur nga afër atë çfarë la pas tërmeti i 26 nëntorit, ka bërë një postim prekës në profilin...

Pamje pikëlluese/ Ajo qka u gjet nën një shtepi e rrënuar...

Zona e Thumanës është një ndër më të prekurat nga tëmeti i 26 nëntorit. Ajo që ka mbetur nën rrënoja është e trishtë. Si shikohet...

U shuan 8 antar nga familja Lala , nipi vjen nga...

Indrit Markja është nip i familjes Lala, të cilët fatkeqësisht 8 anëtarë të saj u shuan nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.3 dhe...

Ne rast te nje termeti tjeter, si te shpetoni tregon inxhinierja...

Inxhinierja Luljeta Bozo ka folur sërish në lidhje me tërmetin që ‘shkundi’ Shqipërinë, por ka dhënë edhe disa leksione se çfarë duhet të bëjmë...

“Nëna mbronte me trup vajzën”, rrëfimi rrëqethës i zjarrfikësit: Më kërkoi...

Tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 6.4 sipas shkallës Rihter që goditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit la pas 51 viktima, dhimbje dhe lot pafund, mbi...

Shqiptarët e Kosovës i hapën dyert, gruaja e prekur nga tërmeti...

Në këto ditë të vështira shqiptarët e Kosovës kanë treguar një solidaritet të rrallë. Shumë shqiptarë i hapën dyert të prekurve nga tërmeti. Një grua...
272,735FansLike
357SubscribersSubscribe
- Advertisement -

EDITOR PICKS